W sobotę 20 czerwca 2026 roku na Stadionie Lekkoatletycznym im. Michała Barty przy I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych w Sportach Pożarniczych.
W oficjalnym otwarciu zawodów uczestniczyli: starosta kołobrzeski, włodarze gmin powiatu kołobrzeskiego, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu oraz reprezentanci powiatowych jednostek OSP. Podczas ceremonii starosta kołobrzeski Mirosław Tessikowski wraz z prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Mirosławem Zalewskim wręczyli wyróżnienia członkom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych za aktywną działalność i wzorową postawę. Korzystając z okazji starosta podziękował wszystkim druhnom i druhom za zaangażowanie i codzienną gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom naszego powiatu.
W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu, w tym 5 żeńskich i 6 męskich. Zawodnicy, w pełnym umundurowaniu, mierzyli się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym, wymagającym precyzji, szybkości i doskonałej współpracy zespołowej.
Zwycięzcy w kategorii kobiet:
- I miejsce – OSP Rusowo
- II miejsce – OSP Siemyśl
- III miejsce – OSP Czernin.
Zwycięzcy w kategorii mężczyzn:
- I miejsce – OSP Świecie Kołobrzeskie
- II miejsce – OSP Korzystno
- III miejsce – OSP Stojkowo.
Puchary dla zwycięskich drużyn, ufundowane przez Powiat Kołobrzeski, wręczył wicestarosta Jacek Kuś w towarzystwie przewodniczącego Rady Powiatu Artura Wasiweskiego oraz członka Zarządu Powiatu Bogusława Grygla.
Zawody przebiegły w sportowej atmosferze, a wysoki poziom rywalizacji potwierdził doskonałe przygotowanie jednostek OSP z powiatu kołobrzeskiego.
![]()










