W sobotę 2 października 2021 roku w Muzeum Oręża Polskiego, w oddziale Dzieje Oręża Polskiego przy ul. Gierczak, została zaprezentowana nowa wystawa czasowa poświęconej pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. Na dużych dwustronnych banerach umieszczono nazwiska z tzw. listy katyńskiej. Wystawa powstała dzięki pozyskaniu materiałów od Stowarzyszenia Katyń ze Szczecina, które wchodzi w skład Federacji Rodzin Katyńskich.
Na umiejscowionych na wystawie plenerowej banerach znajdują się alfabetycznie ułożone listy z nazwiskami ponad 14 tysięcy polskich jeńców wojennych, którzy zostali zamordowani lub pochowani w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Wszyscy trafili do radzieckiej niewoli po zdradzieckim ataku przeprowadzonym przez ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku. Nowa ekspozycja ma za zadanie kultywować pamięć o tych tragicznych wydarzeniach, a jej celem jest przede wszystkim upowszechnianie wśród społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży, historii związanej z bezprecedensowym mordem ponad 21 tysięcy obywateli Polski, dokonanym wiosną 1940 roku przez NKWD na rozkaz najwyższych władz ZSRR. Brak pełnego dostępu do dokumentów przechowywanych w Rosji powoduje, że do dzisiaj nie znamy ostatecznej liczby oraz personaliów wszystkich ofiar.
Wernisaż wystawy został wzbogacony o elementy animacji z udziałem rekonstruktorów m. in. z Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii Perun z Koszalina.
W otwarciu wystawy wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Katyń ze Szczecina, członkowie rodzin katyńskich: Danuta Sul, Janina i Jerzy Bibro, Józef Łapczyński oraz wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś.